2017 Underclass Prospect Games (Invite Only)

Name State School Class Pos Commitment
Mark Adamiak KS Shawnee Mission Northwest 2019 RHP Arkansas
Bobby Allen KS Olathe Northwest 2020 RHP Saint Mary
Connor Allen KS Wichita Collegiate 2020 C Barton CC
Austin Atkinson TX Plano 2020 LHP Arkansas
Aidan Baltz MO Lees Summit West 2020 SS Christian Brothers University
Toby Becker KS Rock Creek 2019 C
Hayden Bontrager KS Maize South 2019 RHP Barton CC
Caden Bressler KS Sterling 2020 RHP Barton CC
Caleb Casanova MO Logan-Rogersville 2019 SS
Sammy Cooper MO Lees Summit West 2020 RHP Notre Dame
Kolin Demel KS Blue Valley Southwest 2020 SS Truman State University
Cole Diffenbaugh KS Mulvane 2020 OF Fort Hays State University
Deriq Doty KS Maize 2019 C Neosho County CC
Jason Dudzik KS Olathe South 2019 OF Highland CC (KS)
Dawson Durkes KS Shawnee Heights 2020 SS Los Medanos College
Austin Fisher KS Tonganoxie 2019 C Kansas City Kansas CC
Ben Gallagher KS Manhattan 2019 OF
Braden Geer KS Rose Hill 2019 RHP
Quinton Hall KS Mill Valley 2019 OF Wichita State
William Hann KS Olathe West 2019 RHP Barton CC
John Harrick KS Blue Valley Southwest 2020 RHP Johnson County CC
Riley Higgins KS Olathe North 2019 C Coffeyville CC
Brock Hillebert KS Seaman 2019 OF
Kaeden Hoefer KS Goddard 2020 OF Butler CC
Braxton Hyde KS Liberal 2020 RHP Butler CC
Jordan Jackson KS Washburn Rural 2019 RHP
Sam Juarez KS Seaman 2019 2B
Brett Kennett KS Olathe South 2019 SS Coffeyville CC
David Kephart KS Blue Valley Northwest 2019 RHP Missouri University of Science and Technology
Ryan Knipfer KS Derby 2019 RHP
Brevon Lee KS Olathe Northwest 2020 OF Johnson County CC
Elijah McCarter KS Liberal 2020 2B
Thane McDaniel KS Junction City 2019 RHP Kansas
Christopher Messbarger KS Olathe Northwest 2020 OF
Jayce Meyer KS Maize South 2020 LHP Fort Hays State University
Alec Michaud KS Fort Scott 2019 OF Fort Scott CC
Blake Mitchell KS Goddard 2020 3B
Matt Nedved KS Washburn Rural 2019 LHP Barton CC
Andrew Pendergast KS Blue Valley West 2020 C
Ryan Phillis KS Wichita Northwest 2019 C
Jaron Phipps MO Nixa 2020 C
Jayden Pierce KS Eudora 2019 RHP
William Ponce KS Olathe West 2020 SS Cloud County CC
Jackson Rice KS Olathe South 2019 OF Johnson County CC
Matthew Ronnebaum KS Blue Valley West 2019 RHP Johnson County CC
Joe Rost KS St. Thomas Aquinas 2019 RHP Rockhurst University
Brandon Ryan KS Olathe South 2019 RHP Butler CC
Brady Slavens KS Olathe Northwest 2019 OF Arkansas
Payton Smith KS Washburn Rural 2019 C Kansas City Kansas CC
Cole Sphar KS Maize 2020 SS
Jackson Stremming KS Blue Valley Northwest 2019 OF
Jackson Syring KS Derby 2019 OF Johnson County CC
Aidan Thompson KS Olathe North 2020 C Missouri-St. Louis
Wyatt Towe MO Rock Bridge 2019 SS Columbia College
Kruz Wahwahsuck KS Leavenworth 2019 3B Saint Mary
Spencer Whitfield KS McPherson 2020 C Newman University