PBR Scout Day: 2022 Upstate Mavs

Premium Stats available to Premium Subscriber

Log In Subscribe to PBR Plus

Name State School Class Pos Commitment
Randall Allen SC Laurens District 55 2025 1B
Will Assaley SC AC Flora 2025 C
Carson Ball SC Byrnes 2026 3B
Rence Best SC A.C. Flora 2024
Wyatt Bland SC Chapin 2023 OF
Aidan Blevins SC Dutch Fork 2023 RHP
Carter Bobak SC Byrnes 2026 2B
Thomas Booth SC Abbeville 2024
Jake Boykin SC Byrnes 2026 OF
Jake Bridges SC Mauldin 2024 OF
Cade Brown SC Summerville 2024 LHP
Owen Browning SC Mauldin 2024 OF
Ryan Bruno SC Ashley Ridge 2024 3B
Killian Budlong SC Home School 2026 SS
Jacob Bunting SC Hanahan 2024 2B
Peyton Burton SC Palmetto 2024 2B
Joe Cash SC Spartanburg 2023 OF North Greenville University
Landon Childress SC Powdersville 2025 1B
Paul Choate SC AC Flora 2025 2B
Matthew Cody SC Blacksburg 2025 SS
Parker Cody SC Blacksburg 2024 OF
Stephen Collier SC River Bluff 2025 OF
Hank Collins SC AC Flora 2024 2B
Harrison Collins SC Blythewood 2024 1B
Spencer Conn SC Daniel 2025 C
Daniel Cornell SC Brynes 2027 2B
Harrison Davis SC Chapin 2024 LHP
Mac Dawsey SC Greenville 2024 C
Nicholas DeCapio SC Landrum 2026 1B
Wilkes Dent SC Dutch Fork 2023 RHP South Carolina-Lancaster JC
Gabriel Dotterweich SC Hanahan 2024 OF
Trevion Duck SC Mauldin 2024 OF
Wes Duckett SC Lexington 2023 C
Cooper Dyar SC White Knoll 2025 OF
Owen Ehlich SC Chesnee 2026 2B
LJ Estrada GA Citidels 2023 C
Brendan Foote SC Spartanburg 2026 3B
Peyton Friend SC Dutch Fork 2023 OF
Nathan Gentry SC Woodruff 2025 OF
Eli Gettys SC A C Flora 2024 C
Peyton Gibson SC Dorman 2026 2B
Trey Godfrey SC Boiling Springs 2026 C
Cade Goings SC Union County 2024 2B
Colin Goldsmith SC Travelers Rest 2024 SS
Hunter Gomes SC Hanahan 2024 RHP
Landon Gomes SC Hanahan 2024 OF
Jaedon Goodwin SC Laurens District 2023 OF
Myles Gordon GA Eagle's Landing Christian 2023 OF
Asher Goss SC Laurens 2024 OF
Chris Gowan SC Byrnes 2025 C
Michael Graham SC AC Flora 2026 OF
Braydon Hallman SC Batesburg-Leesville 2026 SS
Carter Harrington SC AC Flora 2025 SS
Wyatt Hedges SC Summerville 2024
Tyler Hernandez SC AC Flora 2026 C
Jacob Highsmith SC Hampton Park 2024 SS
Jonah Hogge SC Mauldin 2024 RHP
Hunter Howard SC JL Mann 2024 RHP
Cameron Howell SC Byrnes 2026 OF
Jamie Howze GA Redan 2023 OF Alabama State
Behr Hutson SC Spartanburg 2026 2B
Joshua Jackson SC South Pointe 2023 2B College of Charleston
Bj Jeter SC Union County 2024 1B
Caleb Jeter SC Byrnes 2024 LHP
Adger Johnson SC AC Flora 2025 RHP
Luke Jones SC JL Mann 2024 SS
Brayden Joseph SC Hanahan 2023 OF
Landon Kahl SC Dutch Fork 2023 1B The Citadel
Jaylen Kelley SC Boiling Springs 2026 OF
Perrin Ketchin SC Lucy Beckham 2024 SS
Griffin King SC JL Mann 2025 C
Jake Klein SC Oceanside Collegiate 2024 LHP
Erik Lamb SC Gaffney 2025 1B
Andrew Latham SC Union County 2024 C
Brice Lawrimore SC Gray Collegiate Academy 2024 C
Brody Leaphart SC Batesburg-Leesville 2025 3B
Jackson Lindsey SC Blue Ridge 2024 LHP
Drew Long SC Byrnes 2026 LHP
Rivers Lumley SC Silver Bluff 2026 C
Anthony Mack SC Orangeburg-Wilkinson 2023 SS
Robert Manges SC Hampton Park Christian 2024 LHP
Cole Mathews SC Southside Christian 2024 2B
Lincoln McCardle SC AC Flora 2025 OF
Hodges McCathern SC River Bluff 2023 SS
Brayden Means SC Landrum 2026 3B
Drew Medley SC Gaffney 2024 RHP
Andrew Moore SC Dorman 2026 3B
Jonas Moore SC Wade Hampton 2025 OF
Jack Moseley SC A.C. Flora 2023 1B
Robbie Murphy SC White Knoll 2024 2B
Hunter Nabors SC Laurens District 55 2024 2B
Malachi Nelson SC Byrnes 2026 OF
Micah Nelson SC Byrnes 2026
Dylan Nemeth GA East Coweta 2024 RHP
Jax Nichols SC Hanahan 2024 3B
Ryan Owens SC Greenville 2025 OF
Kyle Patterson SC Boiling Springs 2025 OF
Andrew Peck SC Richland Northeast 2023 LHP
Drew Poston VA Hargrave Military 2024 C
Josh Raines SC Airport 2023 SS
Mac Raines SC River Bluff 2026 C
Jackson Rampey SC Liberty 2025 SS
Cooper Revels SC AC Flora 2024 RHP
Connor Rice SC Laurens District 55 2025 RHP
Blake Riddle SC Palmetto 2024 LHP
Harris Rivers SC AC Flora 2025 1B
Kyle Rudolph GA Starrs Mill 2025 SS
Kevin Samonsky SC Dutch Fork 2023 3B College of Charleston
Jerry Sanders SC Greenwood Christian 2025 LHP
Matthew Scott SC AC Flora 2025 OF
Jase Seesholtz SC Boiling Springs 2026 C
Luke Shalkham SC A.C. Flora 2025
Mason Small SC Union County 2024 2B
Loren Solomon SC Dutch Fork 2023 OF
Connor Stephens SC Hammond 2023 1B
Chase Stryker SC Ashley Ridge 2023 RHP Coastal Carolina
Benson Taylor SC Riverside 2026 2B
Hank Tolleson SC Chapman 2025 SS
Riley Turner SC Hanahan 2024 3B
Tagger Tyson SC Oceanside Collegiate 2023 C Louisville
Gavin Underwood GA Jenkins County 2023 C
Grant Ward SC Byrnes 2022 RHP USC Union
Ryan Watts SC Blythewood 2024 OF
Trey Wendell SC Greer 2024
Zachary West SC Dutch Fork 2023 SS Charleston Southern
Brayden Wight SC Boiling Springs 2026 OF
Henry Williams SC Riverside 2026 OF
John Wimmer SC Rock Hill 2023 SS The Citadel
Cayden Workman SC Eastside 2026 3B
Grady Zipperer SC Landrum 2026 OF