PBR Future Games: All you need to know for Team Indiana


Indiana Staff

The annual PBR Future Games and PBR Junior Future Games is this week, July 28-August 1. Indiana will be taking three teams down to LakePoint; HS, 14U, 13U. Below are each team's roster along with schedules. 

CLICK HERE to view all things Future Games
CLICK HERE to view all things Junior Future Games

FUTURE GAMES

NAME HIGH SCHOOL CLASS POS. COMMITMENT
Josh Adamczewski Lake Central 2023 SS  
Garrison Barile Center Grove 2023 OF  
Drayk Bowen Andrean 2023 SS  
Jace Burton Silver Creek 2023 SS  
Caden Cornett Center Grove 2023 RHP  
Drew Culbertson Center Grove 2023 SS  
Hogan Denny Mooresville 2024 C  
Dane DeWees Silver Creek 2023 OF  
Luke Diekmann Evansville North 2023 OF  
Ahmaad Duff Lawrence Central 2024 OF  
Bradley Ferrell South Central 2024 RHP  
Tim Haas Carmel High School 2023 C  
Alec Hershberger Fairfield 2023 LHP  
Jake Hooker University 2023 SS  
Carter Klein Carmel 2023 RHP  
Bishop Letson Floyd Central 2023 RHP  
Collin Lindsey Westfield 2023 C  
Thomas Lynch Memorial 2024 C  
Ben Murphy Center Grove 2023 RHP  
Jayden Ohmer Brebeuf Jesuit 2023 OF  
Kevin Reed Martinsville 2023 LHP  
Brett Sherrard Bloomfield 2023 2B  
Brayton Thomas Bishop Dwenger 2024 LHP  
Nash Wagner Zionsville 2024 RHP  
Caiden White Jeffersonville 2024 SS


Schedule

Wednesday (28th): 3PM Showcase workout Fields 9-12

Thursday (29th): 10:15AM vs Illinois Field 12
Pitchers: Cornett (1-2), Klein (3-4), Hershberger (5-6), White (7)

Friday (30th): 12:30PM vs MN/IA/NE Field 12
Pitchers: Murphy (1-2), Letson (3-4), Reed (5-6), Hooker (7)

Saturday (31st): 12:30PM vs Wisconsin Field 12
Pitchers: Wagner (1-2), Ferrell (3-4), White (5), Thomas (6-7)


junior future games

14U

Last First School Class POS
Agbonhese Riley Zionsville 2025 OF
Barth Mason Andrean 2025 SS/RHP
Bennett Eli Cathedral 2025 LHP/OF
Crowell Caden Valparaiso 2025 LHP/1B
Fetter Tyler Forest Park 2025 SS/RHP
Fry JR. Philip Brownsburg 2025 3B/OF
Gates Cal Bedford North Lawrence 2025 OF/LHP
Glander Joe Noblesville 2025 RHP/C
Gum Landon New Albany 2025 3B/RHP
Heckman Rhet Owen Valley 2025 RHP/3B
Hudson Rylie Lapel 2025 C
Logan Brandon Fort Wayne Snider 2025 OF/SS
Meyer Gavin Illiana Christian 2025 RHP/3B
Nunley AJ Lapel 2025 SS/2B
Osenbaugh Collin Shenandoah 2025 SS/RHP
Reaume Maximus Valparaiso 2025 C/RHP
Sarkey Landon Hanover Central 2025 LHP/OF
Stein JD Carmel 2025 SS/2B
Williams Nathan Carmel 2025 OF

Schedule 

Wednesday (28th): 12PM Showcase Workout Field 13
Thursday (29th): 2:45PM vs Carolinas 
Friday (30th): 10:15AM vs Oklahoma
Saturday (31st): 2:45PM vs Mississippi
Sunday (1st): TBD


13U
Last First School Class POS
Bostic Drew Brownsburg 2026 SS/RHP
Bowen Dylan N/A 2026 SS/RHP
Deckman Trey Columbia City 2026 SS/RHP
Gill Trent Valparaiso 2026 SS/RHP
Grant Gannon Center Grove 2026 SS/RHP
Hughes Landon Noblesville West 2026 OF/1B
McQuillan TJ Lake Central 2026 3B/OF
Millington Nate Terre Haute South 2026 SS/RHP
Reynolds Aiden Noblesville 2026 3B/SS
Rodman Ryan Western 2026 C/3B
Thomson Kellen Center Grove 2026 RHP/SS
Wolf Rhys Martinsville 2026 RHP/OF

Schedule 

Wednesday (28th): 12PM Showcase Workout Field 13
Thursday (29th): 8AM vs Arkansas
Friday (30th): 9:30PM vs New York
Saturday (31st): 7:15PM vs Tennessee
Sunday (1st): TBD