Ohio Underclass Games (Makeup Date) - Schedule and Team Assignments




On July 20th, PBR Ohio will be holding the makeup date for the Ohio Underclass Games at Olentangy Liberty.

This event features the top underclassmen from across Ohio with players competing for a spot to represent Team Ohio at the PBR Future Games at the end of July. 

Important Reminders ... 

1. In the case of badweather, follow us on: Twitter @PBR_Ohio 
2. Players cannot wear metal cleats. Please bring turf and/or molded cleats.

Address
Olentangy Liberty HS
3584 Home Rd, Powell, OH 43065

check-in
8:45-9:00 ... Teams 1 and 2
11:45-12:00 ... Teams 3 and 4

ROSTER
*Players listed alphabetically by last name. 

Team First N Last N Class Pri Sec B/T HS
3 Owen Anderson 2017 OF   R/R Elida
1 Cole Antle 2017 OF 2B R/R Grove City
3 Jacob Arrison 2017 SS   R/R Eastlake North
3 Avery Baker 2018 1B 3B R/R Lancaster
2 Blake Baldridge 2017 LHP   L/L Dublin Coffman
2 Luke Barber 2017 OF 1B R/R St. Francis DeSales
1 Cole Bebout 2017 OF RHP R/R Fredericktown
3 Alec Brown 2017 SS 2B R/R Bowling Green
3 Clayton Brown 2017 OF   R/R Bowling Green
3 Blaine Brown 2017 C OF R/R Bowling Green
1&3 Chase Brown 2018 C 2B R/R Worthington Kilbourne
2&4 Gunnar Carpenter 2018 OF   R/L Licking Valley
1 Trent Castle 2017 OF RHP R/R Thomas Worthington
2 Tyler Croskey 2018 3B RHP R/R Ashland
2 Nicholas Erwin 2018 SS C R/R Grove City
4 Domenic Fleming 2017 RHP OF R/R Midview
1 Tanner Freeman 2017 3B RHP R/R Celina
2 Dominic Frengel 2017 SS 3B R/R Worthington Kilbourne
4 Rob Hansen 2017 1B LHP L/L Medina
2 Cameron Kaiser 2017 3B RHP R/R Olentangy
4 Ben Kraus 2018 RHP 1B R/R William Mason
4 Ethan Langham 2018 RHP 3B R/R Bryan
1 Matthew Magno 2018 C 3B R/R Dublin Scioto
3 Aaron Masek 2018 LHP OF L/L Medina
2 Connor Meredith 2017 LHP OF R/L Perrysburg
2&4 Chris Meszaros 2017 OF 2B R/R Lancaster
4 Justin Michlovic 2017 OF LHP R/L Avon Lake
2 Jacob Miller 2017 SS 2B R/R Ayersville
3 Hunter Mills 2017 RHP 3B R/R Watkins Memorial
3 Jake Newton 2017 SS OF R/R Anderson
4 Nick Page 2017 SS 3B R/R Dublin Jerome
1 Gabe Phillips 2017 2B SS R/R Delaware Hayes
1 Spencer Rader 2018 SS RHP R/R Bowling Green
3 Luke Razzante 2017 3B 2B R/R Mayfield
1&3 Noah Reed 2018 C/1B RHP R/R Worthington Kilbourne
4 Gabe Rejonis 2018 2B OF S/R Bellaire
3 Ben Schroth 2017 LHP 1B L/L Highland
2 Caleb Scott 2017 1B RHP R/R Watkins Memorial
1 Jaycob Stone 2018 SS OF R/R Madison Comprehensive
4 Tyler Stone 2017 3B OF R/R Elmwood
4 Josh Stover 2017 RHP SS R/R Westerville North
1 Augustus Tonucci 2017 1B OF R/R Dublin Coffman
3 Hunter Voorhees 2017 RHP   R/R Olentangy Liberty
2 Joe Wetten 2017 C RHP L/R Bellevue
3 Drew Wilkinson 2018 2B SS R/R Walsh Jesuit
2&4 Trey Wilson 2017 C 1B R/R Benjamin Logan