Dakota County Technical JC

Rosemount, MN

School Information

  • Conference:
  • Division: NJCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Jake Ammann base Brookings 2022 RHP
Zach Anderson MN Northwoods 2018
Cavan Banks MN Rogers 2023 OF
Connor Barker MN ACGC 2022 3B
Anthony Battaglia MN Eagan 2018
Lance Behrens MN Prior Lake 2022 RHP
Gunnar Benson MN Northfield 2021 OF
Nick Bentley MN Woodbury 2014 RHP
Jacob Berg MN Sleepy Eye 2019 1B
Dylan Bergstad MN Farmington 2016 OF
Jack Berry MN Rogers 2023 RHP
Tanner Berwald MN St. Croix Lutheran 2017 3B
Marcus Biasatti ON Silverthorn Collegiate 2016 2B
Jake Biermaier MN Hastings 2019 OF
Thomas Blackstone MN Monticello 2019 SS
Tony Bobrowski MN Hill-Murray 2016 C
Brady Boeddeker MN Rockford 2015 C
Caleb Boelter WI Ellsworth 2021 OF
Tyler Borlik MN Farmington 2022 RHP
Max Bowen MN Cannon Falls 2017 1B
Shane Brown MN Mahtomedi 2018 SS
Curtis Buckhanan III MN St. Paul Central 2022 OF
Dalton Burns MN Burnsville 2020 OF
TJ Cardemas MN Eagan 2014
Carter Carlson MN West Fargo Sheyenne (ND) 2023 SS
Ethan Cernohous TX Smithson Valley 2018 SS
Carter Chell MN Anoka 2019 SS
Ben Cradle MN Bloomington Kennedy 2019 C
Antonio de Lugo MN Apple Valley 2018 RHP
Caleb Ditmarson MN Willmar 2018 3B
Brandon Dorshak MN Burnsville 2014 2B
Noah Durand MN Richfield 2023 SS
Allex Ege MN Shakopee 2020 RHP
Alex Farley MN Anoka 2016 1B
Chase Flaskey MN Lakeville North 2023 OF
Dalton Fouquette MN Becker 2020 SS
Trent Fredenburg MN Anoka 2017 2B
Nick Friedges MN South St. Paul 2020 C
Joe Garcia MN Hudson (WI) 2017 C
Ian George MN Eastview 2023 C
Brandon Gerster MN Randolph 2021 RHP
Colin Gibson IA Grinnell 2022 SS
Jack Giesen MN New Prague 2022 C
Ben Goelz MN Maple Lake 2019 LHP
Mitchell Goodwin MN Prior Lake 2018 SS
Seth Goplen MN St. Croix Lutheran Academy 2020 3B
Bradley Goulet MN New Life Academy 2017
Peter Grassl MN Lakeville North 2017 C
Brady Graupmann MN Glencoe Silver Lake 2023 3B
Cody Greve MN Marshall 2019 SS
Jake Gruebele MN Sartell 2023 SS
Cody Gruenhagen MN Becker 2016 C
Zach Gunderson MN Proctor 2019 RHP
Tommy Gupton MN LeSueur Henderson 2020 RHP
Zachary Gwost MN Little Falls 2022 RHP
Parker Hafermann MN Prior Lake 2018 OF
Tyler Haley MN Robbinsdale Cooper 2015 RHP
Ethan Hansen MN Buffalo 2021 SS
Luke Hansen MN Apple Valley 2022 LHP
Parker Hanson MN Hawley 2015 RHP
Clayton Harris MN Hastings 2017 SS
Parker Hermansen MN Coon Rapids 2018 RHP
Dalton Hoffman MN Anoka 2017
Garrett Hoffman MN Anoka 2018
Blaze Hogie MN Cambridge-Isanti 2017 1B
Jamison Honkomp base Brookings 2021 1B
Matthew Hornstein MN Alexandria 2023 RHP
Connor Huffman MN Tartan 2020 3B
Jordan Hull MN Mahtomedi 2022 OF
Noah Jacka MN White Bear Lake 2023 RHP
Ethan Jodouin ON N/A 2016 1B
Justin Johnson MN Buffalo 2021 C
Noah Johnson MN Grand Rapids 2015 2B
Max Kaplan MN Waseca 2015 3B
Bailey Kasprowicz MN Forest Lake 2022 RHP
Justin King MN Farmington 2016 LHP
Brady Klehr MN Rocori 2019 LHP
Spencer Kopp MN Hastings 2018
Jackson Krogman base Brookings 2021 SS
Nicolas Laakkonen MN Coon Rapids 2018 1B
Wyatt Lampel MN Moose Lake 2017
Henry Laue MN Mahtomedi 2018 1B
Jonah Lewis MN Minnetonka 2018 SS
Michael Lezama MN Miami Sr. 2014
Luke Logeais MN Holy Angels 2022 RHP
Cole Mahlum base Brookings 2021 RHP
Dominic Maietta MN White Bear Lake 2016 RHP
Andrew Manning MN Monticello 2014 RHP
Antonio Manos MN Coon Rapids 2021 OF
John McCaustlin MN Prior Lake 2017 SS
Dylan McClure MN Farmington 2023 SS
Garrett Meihofer MN Farmington 2021 OF
Conor Merton MN Trinity- Perth (Australia) 2017 LHP
Wyatt Meyer MN Mounds View 2015 C
Jun Moeller MN Rosemount 2023 RHP
Bryson Mohs MN Forest Lake 2023 C
Andrew Murphy MN Mahtomedi 2019 OF
Gus Newman MN Woodbury 2017 OF
Gavin Odman MN Hastings 2023 RHP
Chase Oslin MN Mora 2018 RHP
Riley Pederson MN Park Center 2019 1B
Tommy Peterson MN Mounds Park Academy 2019 1B
Anthony Poole MN Simley 2014 LHP
Michael Rasmusson MN Farmington 2020 2B
Cory Reiter MN Lakeville South 2014 2B
Justin Roitman MN Simley 2022 3B
Parker Savard ON Bishop Alexander Carter 2018 2B
Brady Schafer MN Rocori 2023 C
Zach Schultz MN Shakopee 2020 2B
Ben Simonsen IA Sioux Falls Roosevelt (SD) 2019 1B
Griffin Smith MN Holy Angels 2020
Tyler Steimer MN Rosemount 2020 C
Elijah Stifter MN Buffalo Lake-Hector-Stewart 2020 2B
Jack Stoddard MN Waconia 2017 RHP
Joel Virshek MN Heritage Christian Academy 2014
Michael Vohnoutka MN Lake Park Audubon 2017 C
Raymond Voss MN Tartan 2019 SS
Diego Waisanen MN Chaska 2020 3B
Ian Walker MN Forest Lake 2017
Stephen Webster MN Holy Family 2021 1B
Carter Wendlandt MN Minneapolis Washburn 2017 OF
Jake Wensmann MN Forest Lake 2017 OF
Tristan Whitbeck MN Tartan 2019 OF
Zachary White MN Coon Rapids 2022 C
Jordan Wilkerson MN Woodbury 2015 OF
Alex Winslow MN Blaine 2017 OF
Nick Yan MN Woodbury 2014 OF
Daniel Zang MN Jordan 2022 2B