Mercyhurst University

Erie, PA

School Information

  • Conference: Pennsylvania State Athletics Conference
  • Division: NCAA II
  • Description:
Name State School Class Pos.
Jack Arnold NY Canisius 2019 C
Cameron Bagliolid FL IMG Academy 2021 SS
Drew Bailey NY McQuaid Jesuit 2019 OF
Jacob Bazala PA Norwin 2021 RHP
Mason Bender PA Fairview 2020 OF
Carter Beneigh PA Seneca Valley 2021 RHP
Ben Berdine PA Warren Area 2021 RHP
Santino Campoli PA Shenango 2022 SS
Dominic Cecere NY Williamsville North HS 2015 SS
Matt Christopher OH Gilmour Academy 2020 2B
Andrew Ciolli OH Saint Ignatius 2014 RHP
Luke Correia OH Copley 2017 C
Liam Cunningham OH Holy Name 2017 2B
Landon DiBeradin PA Norwin 2021 C
Joe DiMattio OH NDCL 2018 RHP
Anthony Fachet PA Moon Area 2018 OF
Collin Fantaskey PA Warren Area 2014 OF
Lucas Folmar PA Harbor Creek 2018 3B
Nick Frantz PA Meadville 2019 C
Matt Gibson PA New Castle 2017 SS
Jack Goonan OH Ayersville 2016 RHP
Blaise Gorski OH Kenston 2019 LHP
Mitch Grosch PA Warren Area 2020 3B
Aaron Hair NY Frewsburg 2020 RHP
Ross Hartman OH Rocky River 2019 RHP
Jarrett Heilman PA Freeport Area 2020 RHP
Nick Hess PA Cathedral Prep 2017 1B
Luke Jackson PA McDowell 2020 3B
Adam Jeannette PA Riverside 2017 RHP
Chris Juchno PA McDowell 2021 OF
Aidan Kelly PA Harbor Creek 2021 RHP
Corbin Kessler PA Seneca Valley 2016 SS
Cameron Knott OH Willoughby South 2012 RHP
Jamie Lauria PA Cathedral Prep 2012 OF
Vinny Lucente OH Ursuline 2016 RHP
Jack Malec PA Cathedral Prep 2021 1B
Joe Manesiotis PA North Allegheny 2021 OF
Nick McRandal PA Fox Chapel Area 2017 SS
Matt Minnick NY St. Francis 2014 LHP
Russell Mistretta NY Canisius High School 2016 OF
Zachary Mitchell NY Canisius 2016 OF
Benjamin Monti NY Lancaster 2016 C
Ben Nolan PA Bethel Park 2012 C
Tyler Passmore PA Harbor Creek 2017 RHP
Nolan Quinn OH Walsh Jesuit 2018 2B
Tim Quinn PA Franklin Regional 2021 1B
Ryan Rafalski PA Warren Area 2020 RHP
Markus Schlabach OH Waynedale 2016 RHP
Matthew Schneider NY St Marys of Lancaster 2015 3B
Parker Shannon OH Strongsville 2017 C
Mason Shein OH Orange 2019 RHP
Matt Shepard PA McDowell 2020 OF
Aidan Shephard PA Norwin 2020 OF
Matt Silay PA McDowell 2016 SS
Casey Smith PA Harbor Creek 2021 SS
Chris Smith PA Cathedral Prep 2018 RHP
Cody Smith PA Harbor Creek 2021 LHP
Logan Snyder PA Lakeview 2015 C
Sammy Spagnola OH Nordonia 2018 RHP
Jack Spellacy OH Olmsted Falls 2019 OF
Josh Surowiec NY Williamsville North 2017 1B
Matt Swartz PA Freeport Area 2014 C
Peter Tadic PA Pittsburgh Central Catholic 2021 RHP
Kyle Toma OH Strongsville 2012 RHP
Hunter Treece PA Pine-Richland 2017 RHP
Casey Trombley NY North Tonawanda 2019 OF
Chris Vallimont PA Mercyhurst Prep 2015 RHP
Jayden Walker PA Norwin 2021 LHP
Spencer Woolley OH Canfield 2018 1B
Joel Yeagley OH Avon 2012 OF
Jordan Zilka PA Belle Vernon Area 2017 C